NARODOWE CZYTANIE 2023

NARODOWE CZYTANIE 2023
Fragmenty słynnej powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” zabrzmiały dzisiejszego ranka w Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie.
W czwartek 5 października odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Była to już 12 odsłona tej ogólnopolskiej akcji służącej promocji czytelnictwa pod patronatem Pary Prezydenckiej.
Przy specjalnie przygotowanym na tę okazję stole, o godzinie 11:00 wszystkich zgromadzonych gości powitała Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Katarzyna Pietrzyk oraz Dyrektor Gok-u i Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie Daniel Kosmita Janiak. Spotkanie uświetniła młodzież ze Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie na czele z dyrektor Małgorzatą Malczewską oraz z nauczycielem języka polskiego Januszem Wlazło. Naszymi gośćmi byli również Anna Walczak, była dyrektor biblioteki oraz członkowie Stowarzyszenia „Bohema”.
Rozpoczęliśmy od poczęstowania gości serem z miodem i chlebem. Powieść z podziałem na role przedstawili uczniowie, przygotowani przez nauczyciela języka polskiego Pana Janusza Wlazło. Ich interpretacja wzbudziła uznanie i dostarczyła słuchaczom niezwykłych doznań wizualnych i dźwiękowych.
Podczas Narodowego Czytania pojawił się także wyjątkowy gość Minister Pan Maciej Małecki. Bardzo dziękujemy za wizytę oraz słowa wsparcia i uznania.
Podczas akcji uczestnicy mieli możliwość odbicia Pieczęci Prezydenckiej Narodowego Czytania na egzemplarzach książki „Nad Niemnem” , co stanowiło niezwykłą pamiątkę tego wydarzenia.
Niezaprzeczalnie słodką i pyszną atrakcją był wspaniały tort, który towarzyszył naszej kulturalnej uczcie. Słodkość wykonana przez Słodki Kącik Dagi rozczuliła nasze podniebienia.
Moc uścisków i podziękowań należy się niezawodnemu Kołu Gospodyń Wiejskich „Harde Babki”, które przygotowało przysmaki na stole , tworząc wyjątkową atmosferę i dopełniając kulturalny charakter wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które dostarczyło nie tylko wspaniałych chwil z bohaterami powieści, lecz także wzbogaciło wydarzenie o refleksję nad naszą kulturą i historią. To wyjątkowe przeżycie z pewnością zostanie zapamiętane na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *