MAGICZNA NOC BIBLIOTEK W MŁODZIESZYNIE

Pełna tajemnic Noc Bibliotek w Młodzieszynie już za nami! Tegoroczna edycja pod hasłem „Absurd nie czytać” przyciągnęła tłumy czytelników.

W sobotnie popołudnie, o godzinie 16:00 zgromadzonych gości oficjalnie przywitali: Starosta Sochaczewski Pani Jolanta Gonta, Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Katarzyna Pietrzyk oraz Dyrektor Biblioteki i Gok-u w Młodzieszynie Daniel Kosmita Janiak.

Po oficjalnym otwarciu przeszliśmy do sąsiedzkiej wymiany roślin doniczkowych oraz prezentacji książek z fitoteki. Był to świetny sposób na zachęcenie do korzystania z biblioteki i wspólnego pasjonowania się roślinami.

Poszukiwanie legendarnego złotego znicza w pobliskim parku zebrało liczną grupę fanów Harrego Pottera i nie tylko. Mieliśmy okazję wyruszyć w niezapomnianą podróż, rozwiązując zagadki i wykonując magiczne zadania, aby odnaleźć skarb ukryty w czarodziejskich zakamarkach!

Rewelacją okazały się wyścigi na miotłach, w których 2 drużyny dzielnie pokonywały wyznaczone tory.

Magiczna fotobudka oraz malowanie buziek przez wolontariuszkę z Klubu Wolontariuszy przy CUS w Sochaczewie pozwoliły przenieść się w absurdalny świat. Magia zagościła na twarzach i fotografiach wszystkich chętnych!

Podczas Nocy Bibliotek nie mogło zabraknąć naszego Klubu Seniora, który zaskoczył nas fantastycznymi przekąskami. Magiczne ciasta i przysmaki zadowoliły kubki smakowe wszystkich uczestników. Z waszą pomocą smakowanie magii było możliwe.

Niezapomnianą przygodą, która otworzyła bramy do świata czarów okazała się wyprawa do magicznego warsztatu! Własnoręcznie stworzyliśmy różdżki, które były przewodnikiem podczas czarodziejskiej podróży!

Po przygotowaniu swoich różdżek i przywdzianiu czarodziejskich fartuchów, czekało nas doświadczenie w kuchni alchemika! Razem rzucaliśmy wcześniej nauczone zaklęcia nad kociołkiem i tworzyliśmy eliksir o niesamowitych właściwościach.

Nie zabrakło również atrakcji dla dorosłych czytelników, którzy zdecydowali poddać się bezpiecznej hipnozie wykonanej przez Kacpra Wlazło. Była to wyjątkowa okazja na głęboki relaks i odkrycie potencjału swojego umysłu. Serdecznie dziękujemy, za tak duże zainteresowanie tą atrakcją.

O magiczną kolację zadbało utalentowane i niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich „Harde Babki” z Młodzieszyna. Serwowane przysmaki nie tylko prezentowały się wspaniałe, ale także uraczyły nasze podniebienia. Bardzo dziękujemy za przepyszną ucztę!

Wystarczyło nam także czasu na nocny seans filmowy w połączeniu z ekscytującym wyzwaniem Mystery Box Challenge! Odgadywaliśmy jakie obrzydliwe i straszne przedmioty znajdywały się w środku pudełka, polegając tylko na zmyśle dotyku!

Po zachodzie słońca, wraz z najodważniejszymi uczestnikami postanowiliśmy przemierzyć bibliotekę uciekając tajemniczemu stworzeniu. Kudłaty umykając dzieciakom przeprowadził uczestników przez tajemniczy świat mrocznych zakamarków biblioteki.

Dla najwytrwalszych zorganizowano pokaz iluzjonistyczny, który okazał się strzałem w 10! Artysta przeniósł nas we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Szczery uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Naszego niezwykłego gościa nagrodzono gromkimi brawami!

Moc podziękowań i uścisków dla wszystkich, którzy wspomogli nas w organizacji Nocy Bibliotek:

-Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Katarzyna Pietrzyk za wsparcie oraz obecność podczas magicznej nocy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zorganizować tak wiele ciekawych wydarzeń.

-Klubowi Seniora, który wykazał się ogromną kreatywnością w stworzeniu magicznych przekąsek dla wszystkich uczestników sobotniego wieczoru.

-Kołu Gospodyń Wiejskich „Harde Babki” za przygotowanie niezwykle pysznej kolacji.

-Wolontariuszom z Klubu Wolontariuszy przy CUS w Sochaczewie, za pomoc w magicznej przemianie uczestników.

-Iluzjoniście Kacprowi Wlazło za niezapomnianą hipnozę oraz noc czarów.

-Zespołowi Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie za nieoceniony wkład oraz pomoc.

Oczywiście chcielibyśmy podziękować także wszystkim, którzy wzięli udział w tym magicznym wydarzeniu. Wasza obecność sprawiła, że ta noc była naprawdę wyjątkowa. Razem stworzyliśmy niezapomnianą atmosferę pełną magii, kreatywności i radości z czytania.

Magia, tajemnice i absurdalnie fajne wydarzenia z pewnością zostaną na długo w naszych pamięciach.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z Nocy Bibliotek 2023 w Młodzieszynie. PS Już w sobotę 7 października zapraszamy na Noc Bibliotek do Filii Bibliotecznej w Kamionie.

#Młodzieszyn #nocbibliotek2023 #powiatsochaczewski #magia #czary #noc #iluzja #różdżka #biblioteka #książki #powiatsochaczewski #przekąski #tajemnice #absurdnieczytać #nocbibliotek #czytelnicy #dziękujemy #zabawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *