„NOC BIBLIOTEK 2” czyli poprawiny w Kamionie!

To nie mogło się tak zakończyć! Po niesamowitej sobocie w Młodzieszynie wraz z Wójt Gminy Młodzieszyn Panią Moniką Pietrzyk  zapraszamy Was już 8 października (sobota) na poprawiny w Kamionie!

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program:

• od godz. 16:00

– „Jesienna herbatka i kawa w bibliotece”.

Idealnym sposobem na taką pogodę, jaką widzimy za oknem jest Nasza pyszna kawa i herbata. Zapraszamy.

• od godz. 16:00

– „Sąsiedzka wymiana roślin doniczkowych”.

Wystarczy zabrać ze sobą nadprogramową roślinkę, zostawić ją w bibliotece i wziąć do domu kwiatka bądź zioła, które przyniosą inni. Sąsiedzka wymiana roślin to otwarte wydarzenie, podczas którego wszyscy miłośnicy roślin będą mogli wymienić się kwiatami i ziołami.

Spotkanie będzie okazją do podzielenia się roślinami, ale także informacjami o sposobach ich uprawy. Często osoby starsze mają nadwyżki roślin, a młode osoby, które urządzają mieszkanie lub dom chętnie przygarną kwiaty.

„Zachęcamy do przynoszenia zwykłych starych odmian, które obecnie są trudne do zakupienia, a uprawa dużo łatwiejsza, szczególnie dla początkujących. Jest to także doskonały moment, by zaprosić do swojego wnętrza nowe rośliny. To także okazja, aby dać szansę na nowy dom kwiatom, które wymagają innych warunków niż te, które sami możemy im zapewnić”. Można przynosić zarówno małe, średnie, jak i duże kwiaty doniczkowe.

• od godz. 17:00

– Otwarcie i prezentacja wypożyczalni audiobooków w Kamionie.

Już od 8 października również w Filii Bibliotecznej będzie można wypożyczać audiobooki.

W ofercie pojawią się bajki, lektury, klasyka i mnóstwo innych pozycji.

• od godz. 17:00

– „Planszówki grane na okrągło”.

Zabierz ze sobą rodziców, rodzeństwo, przyjaciół oraz dobry humor i przyjdź do biblioteki. Pamiętajmy, że gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny, uczą poprzez zabawę sztuki wygrywania, ale też ważniejszej rzeczy, mianowicie sztuki przegrywania.

• od godz. 17:00

– „Książkowe Koło Fortuny”.

Odwiedź naszą bibliotekę i zakręć specjalnym kołem.

• od godz. 17:00

– „Strefa konsolowego gracza”.

Zapraszamy wszystkich miłośników gier konsolowych.

• od godz. 18:00

– „Fotobudka z ksiażką”.

Już od godziny 18:00 czekać będzie na Was fotobudka, czyli miejsce, w których będziecie mogli sobie zrobić zabawne pamiątkowe zdjęcia.

• od godz. 18:00

– „Tworzymy Koszulki” (piłkarskie, dla Księżniczek i miłośników zwierząt).

Warsztaty malowania koszulek”, czyli własny pomysł, autorski projekt, własnoręczne wykonanie… tak najkrócej można określić ideę, która będzie nam przyświecała przy malowania koszulek.

• od godz. 20:00

– „Bajkowe Karaoke”!

W ramach ogólnopolskiej akcji zapraszamy już od godziny 20:00 na wspólne śpiewanie czyli bajkowe Karaoke.

• od godz. 20:30

– „Ciemność, widzę ciemność”, czyli nocny spacer po bibliotece z latarkami.

• od godz. 20:45

– Kino Między Regałami – wieczorny seans dla dzieci.

• od godz. 21:45

– „Piniata Biblioteczna”.

Zabawa polegająca na strąceni specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej słodyczami.

• około godz. 22:00

– Zakończenie „Nocy Bibliotek” w Kamionie.

Wszystkie zajęcia i warsztaty odbywają się bezpłatnie.

Noc Bibliotek 2 odbywa się:

w Filii Bibliotecznej w Kamionie, Kamion 5

Szczegółowe informacje:

tel. 46 861 72 61

#nocbibliotek #czytaniewzmacnia #nocbibliotek2022 #tosiemusipowiesc #młodzieszyn #kamion #powiatsochaczewski #mazowsze #biblioteka