Noc Bibliotek w Młodzieszynie

„NOC BIBLIOTEK” w Młodzieszynie  2022

Już w najbliższą sobotę 1 października zapraszamy wraz z Wójt Gminy Młodzieszyn Panią Moniką Pietrzyk na „Noc Bibliotek” w Młodzieszynie.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program przygotowany na „Noc Bibliotek” w Młodzieszynie

od godz. 16:00

– „Jesienna herbatka i kawa w bibliotece”.

Szczególne zaproszenie kierujemy do seniorów z gminy Młodzieszyn, z którymi spędziliśmy wspaniałe chwile podczas „Letniej Senioriady w Młodzieszynie.

od godz. 16:00

– Prezentacja nowości w bibliotece.

W ramach ogólnopolskiej akcji zapraszamy na prezentację nowości wydawniczych w naszej bibliotece.

od godz. 16:00

– „Sąsiedzka wymiana roślin doniczkowych”.

Wystarczy zabrać ze sobą nadprogramową roślinkę, zostawić ją w bibliotece i wziąć do domu kwiatka bądź zioła, które przyniosą inni. Sąsiedzka wymiana roślin to otwarte wydarzenie, podczas którego wszyscy miłośnicy roślin będą mogli wymienić się kwiatami i ziołami.

Spotkanie będzie okazją do podzielenia się roślinami, ale także informacjami o sposobach ich uprawy. Często osoby starsze mają nadwyżki roślin, a młode osoby, które urządzają mieszkanie lub dom, chętnie przygarną kwiaty.

„Zachęcamy do przynoszenia zwykłych starych odmian, które obecnie są trudne do zakupienia, a uprawa dużo łatwiejsza, szczególnie dla początkujących. Jest to także doskonały moment, by zaprosić do swojego wnętrza nowe rośliny. To także okazja, aby dać szansę na nowy dom kwiatom, które wymagają innych warunków niż te, które sami możemy im zapewnić”.

Można przynosić zarówno małe, średnie, jak i duże kwiaty doniczkowe.

od godz. 17:00

– „Planszówki grane na okrągło”.

Zabierz ze sobą rodziców, rodzeństwo, przyjaciół oraz dobry humor i przyjdź do biblioteki. Pamiętajmy, że gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny, uczą poprzez zabawę sztuki wygrywania, ale też ważniejszej rzeczy, mianowicie sztuki przegrywania.

od godz. 17:00

– „Książkowe Koło Fortuny”.

Odwiedź naszą bibliotekę i zakręć specjalnym kołem.

od godz. 17:00

– „Strefa konsolowego gracza”.

Zapraszamy wszystkich miłośników gier konsolowych.

od godz. 18:00

– „Jesienne liście” (kreatywne warsztaty plastyczne).

„Co można zrobić z liści”? Tego wszystkiego dowiemy się już w sobotę.

od godz. 18:00

– „Fotobudka z ksiażką”.

Już od godziny 18:00 czekać będzie na Wszystkich fotobudka, czyli miejsce, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie zabawne pamiątkowe zdjęcia.

od godz. 19:00

– „Tworzymy Koszulki” (piłkarskie, dla Księżniczek i miłośników zwierząt).

„Warsztaty malowania koszulek” czyli własny pomysł, autorski projekt, własnoręczne wykonanie… tak najkrócej można określić ideę, która będzie nam przyświecała przy malowania koszulek.

od godz. 20:00

– „Bajkowe Karaoke”!

W ramach ogólnopolskiej akcji zapraszamy już od godziny 20:00 na wspólne śpiewanie czyli bajkowe Karaoke.

od godz. 20:30

– Ciemność, widzę ciemność czyli nocny spacer po bibliotece z latarkami

od godz. 20:45

– Kino Między Regałami – wieczorny seans dla dzieci

od godz. 21:45

– „Nocy Flash Mob”.

Flash mob to tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.

od godz. 21:45

– „Teatrzyk Kamishibai na dobranoc”.

KAMISHIBAI (jap. 紙芝居) to wywodzący się z Japonii teatr ilustracji/obrazu. Dosłownie słowo „kamishibai” oznacza sztukę teatralną przedstawianą na papierze (jap.”kami” – papier, „shibai” –sztuka). Jest to technika opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie nazywanym butai (jap. 舞台 – scena). Parawan składa się ramki w miejscem do umieszczania planszy oraz z dwóch ruchomych okiennic. Po ich otwarciu spektakl się zaczyna. Karty przekładane są wraz
z przebiegiem opowieści, a dzięki sporym rozmiarom drewnianego ekranu widownia przedstawienia Kamishibai może być naprawdę duża!‼

około godz. 22:00

– Zakończenie „Nocy Bibliotek” w Młodzieszynie

Wszystkie zajęcia i warsztaty odbywają się bezpłatnie.

Noc Bibliotek odbywa się:

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Młodzieszynie, ul. Wyszogrodzka 23a

Szczegółowe informacje:

www.biblioteka.mlodzieszyn.pl

www.facebook.com/bibliotekamlodzieszyn

www.instagram.com/bibliotekamlodzieszyn

www.tiktok.com/@bibliotekamlodzieszyn

link do ogólnopolskiej akcji: