Biblioteka w Młodzieszynie i Kamionie czyli „Świat w jednym miejscu”

W ubiegłym tygodniu biblioteki obchodziły swoje święto czyli XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Podobnie było w gminie Młodzieszyn. Dlatego postanowiliśmy przeżyć to jeszcze raz.

Świętowanie rozpoczęliśmy 8 maja to właśnie wtedy gościliśmy u Nas wspaniałego artystę Pana Marka Cieślę. Oprócz rewelacyjnego koncertu mogliśmy podziwiać obrazy, które nadal znajdują się w naszej bibliotece. W poniedziałek w kameralnym gronie odbył się turniej bilardowy w Kamionie. We wtorek dzieciaki z Kamiona malowały i wykorzystywały swoje pokłady kreatywności. Natomiast w Młodzieszynie nastąpiło otwarcie wypożyczalni filmów i audiobooków, która okazała się strzałem w 10 ponieważ dość dużo pozycji zostało wypożyczonych już w pierwszych dniach funkcjonowania. W środę działo się bardzo dużo, ponieważ nastąpiło otwarcie „Saloniku Prasowego w Młodzieszynie”, który cieszy się bardzo dużą popularnością, a zapach kawy unosi się po całym powiecie sochaczewskim. Tego samego dnia odbyło się również fantastycznie spotkanie z seniorami z Gminy Młodzieszyn, gdzie mogliśmy powspominać stare dobre czasy. W filii w Kamionie dzięki wsparciu KGW Kamionki powstały wspaniałe słodkości. Czwartek w Młodzieszynie utrzymywał się w klimacie zabaw sprzed lat i odwiedzin dzieci, a w Kamionie wyłoniono najlepszych w grze UNO. W piątek odbyło się spotkanie z książką. Natomiast w sobotę, dzięki grupie dzieciaków do Naszej Biblioteki, zawitało światowe malarstwo.

Postanowiliśmy poniżej zaprezentować galerię w pigułce z całego tygodnia.

Pragniemy podziękować Wójt Gminy Młodzieszyn Pani Monika Katarzyna Pietrzyk i Urząd Gminy Młodzieszyn za wsparcie całego projektu.

Podziękowania również dla wszystkich osób, grup i firm, dzięki którym ten tydzień był dla wszystkich tak bardzo wyjątkowy.

Moc uścisków dla wszystkich przyjaciół biblioteki w Młodzieszynie i filii bibliotecznej w Kamionie.

#tydzieńbibliotek #Młodzieszyn #Kamion #mazowieckie #powiatsochaczewski #dzieci #biblioteka #warsztaty #zajęcia