Pierwszy tydzień „Super Feriady” za nami!

Powoli dobiega końca pierwszy tydzień SUPER FERIADY, na którą wspólnie z Panią Wójt Moniką Pietrzyk zaprosiliśmy dzieci do Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie oraz jej filii w Kamionie. Zajęcia odbywały się równolegle w obu placówkach. Poniedziałek w Kamionie rozpoczął się na sportowo – od treningu z profesjonalnym trenerem piłki nożnej panem Mateuszem Sikorskim, z kolei w Młodzieszynie – od słodkich warsztatów z Panią Beatą Jędrzejczak. Wtorek przyniósł słodkości dla grupy z Kamiona, z kolei biblioteka w Młodzieszynie zmieniła się w wielki plan filmowy, gdzie dzieci poznawały tajniki nagrywania i montowania filmów. Każde z nich mogło poczuć się jak dziennikarz, oświetleniowiec, operator kamery, charakteryzator czy nawet kierownik planu! W tę filmową podróż zabrał wszystkich Pan Radek Dulski.
W środę dzieci z Kamiona przeniosły się do świata bajek dzięki Teatrzykowi Kamishibai – wywodzącej się z Japonii techniki czytania i prezentacji książki obrazkowej. Grupa z Młodzieszyna w tym samym czasie tworzyła piękne zimowe prace plastyczne. W czwartek zaś, plan filmowy przywędrował do Kamiona, a młodzieszyńskiej grupie dzień minął pod hasłem piór, brokatu i koloru – czyli warsztatów z tworzenia masek karnawałowych. Piątek to już tylko rozgrzewka przez weekendem i warsztaty muzyczne w filii bibliotecznej pod okiem Pani Blanki i Pana Jarka. W młodzieszyńskiej bibliotece zaś KGW Harde Babki dzieciom – z opowieściami o naszych lokalnych tradycjach. 
nasz tydzień feryjny trwa do soboty, więc przed dziećmi jeszcze spotkanie z historią i członkami Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty oraz bardzo ciekawe warsztaty rysunku i graffiti, które poprowadzi Pan Michał Stanek.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych zajęć, jednak już teraz dziękujemy wszystkim wspaniałym i zdolnym uczestnikom, którzy byli z nami podczas pierwszego tygodnia tegorocznych ferii zimowych. Dziękujemy także zespołowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie oraz Filii w Kamionie za świetne przygotowanie zajęć, a także wszystkim, którzy zgodzili się poprowadzić warsztaty z naszymi najmłodszymi mieszkańcami. – dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

Aby być na bieżąco z wydarzeniami, zachęcamy do polubienia oraz obserwowania strony Gminnej Biblioteki Publicznej oraz filii bibliotecznej w Kamionie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *