Ostatnie dni drugiego tygodnia Super Feriady w gminie Młodzieszyn

Tegoroczne ferie w gminie Młodzieszyn możemy uznać za bardzo udane. A to za sprawą SUPER FERIADY, na którą wspólnie z Panią Wójt Moniką Pietrzyk zaprosiliśmy dzieci do Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie oraz Filii Bibliotecznej w Kamionie.
Zajęcia odbywały się obu placówkach przez całe dwa tygodnie – od poniedziałku do soboty.

Jak wyglądały zajęcia w pierwszym tygodniu ferii opisaliśmy w artykule z 4 lutego 2022 r.: http://mlodzieszyn.pl/pierwszy-tydzien-super-feriady-za-nami/ .

Drugi tydzień feriady to kontynuacja świetnej i twórczej zabawy. W poniedziałek w Kamionie uczestnicy poznawali ciekawe zawody w ramach zajęć „Gdy dorosnę…”, zaś w Młodzieszynie odbyły się zajęcia z cyklu „Cała gmina czyta dzieciom”. Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Katarzyna Pietrzyk, Sekretarz Gminy Anna Sobieraj oraz Proboszcz Parafii w Kamionie – ksiądz Sylwester Łajszczak wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami gminy czytali ulubione bajki. Dzieci w skupieniu słuchały i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. 8 lutego wielkie czytanie bajek przywędrowało do Kamiona, z kolei w Młodzieszynie dzieci poznawały ciekawe zawody – uczestnicy byli zachwyceni, tym bardziej, że mogli się wcielić w każdy z zawodów.

Podczas środowych zajęć w ramach „Super Feriady w Młodzieszynie” dzieci świetnie się bawiły, a to wszystko dzięki Klubowi Wolontariuszy przy CUS Sochaczew i Piotrowi Pętlakowi, którzy zorganizowali zabawy animacyjne. W Kamionie tego dnia dzieci wytężały umysły grając w planszówki. Czwartek to już tylko przygotowania do karnawału w RIO w wykonaniu grupy z Kamiona, która wykonała przepiękne maski karnawałowe oraz do walentynek w grupie z Młodzieszyna – gdyż dzieci wykonały piękne kartki walentynkowe.W piątek do Młodzieszyna przywędrował teatrzyk Kamishibai (dobrze już znany grupie z Kamiona), z kolei w filii bibliotecznej odbyły się zajęcia walentynkowe. Jutro ostatni dzień zajęć feryjnych, który z pewnością upłynie dzieciom pod znakiem świetnej zabawy. To były dwa tygodnie pełne przygód i nowych wyzwań. Dziękujemy wszystkim za obecność!

Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk dziękuje za zaangażowanie oraz udział w zajęciach: „Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zarówno tym najmłodszym , jak i nieco starszym, za spędzenie z nami tegorocznych ferii zimowych. Dziękuję zespołowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie oraz Filii w Kamionie za świetne przygotowanie zajęć, a także wszystkim prowadzącym warsztaty z naszymi najmłodszymi mieszkańcami. Mam nadzieję, że zorganizowane przez nas zajęcia zainspirowały Was do dalszego działania i rozwijania swoich pasji. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach i warsztatach!”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *