5.11. Dzień Postaci z Bajek

    

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie naszych ulubieńców. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Każdy z nas ma swoich ulubionych bajkowych bohaterów – nawet jako dorośli chętnie wracamy do świata bajek i baśni.  W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

                                                                               Koziołek Matołek

jest postacią stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego i ilustratora Mariana Walentynowicza. Historia o koziołku z Pacanowa jest jedną z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci.

                                                             

                                                                                          Krecik

jest sympatyczną postacią z czeskiej bajki. Twórca postaci Krecika był Zdenek Miler. Krecik zdobył popularność wśród dzieci w ponad 60 krajach. Jest rozpoznawany na całym świecie

                                                                            Czerwony  Kapturek

– mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy, opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta. Często odwiedzała babcię mieszkającą w leśnym domku. Pewnego dnia spotkała złego wilka …

                                

                                                                                         Kopciuszek

To przezwisko pięknej, pracowitej i dobrej dziewczynki, nadane jej  przez złą macochę i samolubne przyrodnie siostry. Sytuacja ulega zmianie, kiedy Kopciuszek z pomocą wróżki udaje się na królewski bal, gdzie poznaje księcia.

Zapraszamy do Biblioteki po ulubione bajeczki!!!

     

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *