Weekend seniora z kulturą

300 placówek w całej Polsce  zaprasza na weekend seniora z kulturą. Kolejna edycja akcji „60+kultura” – pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” – odbędzie się 26 – 27  września br. (sobota-niedziela). W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie lub
za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii
i domów kultury.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Oferty przygotowane przez placówki uczestniczące w weekendzie seniora są różne: od darmowych lub zniżkowych biletów wstępu, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty, po wycieczki z przewodnikami.

Weekend seniora z kulturą został zorganizowany po raz trzeci. W pierwszym, który odbył się w 2011r,  wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem – w kolejnym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.

Wykaz  uczestników tegorocznej edycji akcji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty pojawią się na stronie www.mkidn.gov.pl.  Informacje będzie można również znaleźć na stronach internetowych poszczególnych placówek.

KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl

Do pobrania: lista instytucji biorących udział w akcji