Akcja e-motywacja

Akcja e-motywacja to 6 inspirujących, wirtualnych spotkań – „przy kawie” i w kreatywnej atmosferze. Wideokonferencje będą odbywać się w czwartki o godzinie 11:00 od września do grudnia 2015 r., średnio dwa razy w miesiącu. Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób starszych – uzupełnienie zapasów odwagi i energii przydatnych do życia aktywnego i spełnionego. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i innemu gościowi. Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań będzie dzielił się z seniorami psycholog i… skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski.
Sprzymierzeńcami projektu będą Internet i nowe technologie, które zostaną wykorzystane jako narzędzia do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Za pośrednictwem Internetu Fundacja Orange połączy się z placówkami zgłoszonymi do projektu – właśnie Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie jest taką placówką i goszczącymi w nich seniorami. Osoby zebrane w placówkach biorących udział w projekcie wspólnie obejrzą transmitowane przez nas spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku! Gościem pierwszego spotkania będzie aktorka Emila Krakowska.
Wideokonferencje będą odbywać się w lokalu biblioteki w Młodzieszynie.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie dnia:
08.10.2015 godz. 11.00