ŚWIĘTO 37 SOCHACZEWSKIEGO DYWIZJONU RAKIETOWEGO OBRONY POWIETRZNEJ

Dzisiaj na zaproszenie Dowódcy Pana ppłk Arkadiusza Grzegorowskiego uczestniczyliśmy wraz z dziećmi ze szkół Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie , Szkoła Podstawowa im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie i Szkoły Podstawowej w Kamionie w obchodach 12. Rocznicy Dorocznego Święta 37. Sochaczewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej.
O godzinie 9:00 wzięliśmy udział w Polowej Mszy Świętej, następnie odbył się Uroczysty Apel. Po części oficjalnej udaliśmy się na Żołnierski Poczęstunek, podczas którego mogliśmy spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki.
Nasze dzieci mogły podczas obchodów zapoznać się z ekspozycją sprzętu wojskowego i oraz wziąć udział w zawodach wojskowych.
Niebywałym zaskoczeniem dla Nas wszystkich było wręczenie nagrody przez Dowódcę Pana ppłk Arkadiusza Grzegorowskiego za przyjazną i owocną współpracę naszemu Dyrektorowi Daniel Kosmita Janiak.
Jest nam bardzo miło i pragniemy przypomnieć, że mury Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie oraz Filii Bibliotecznej w Kamionie są zawsze otwarte dla 37 Sochaczewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej.
Serdeczne podziękowania dla Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Katarzyna Pietrzyk za ufundowanie trzech bezpłatnych autokarów, którymi udaliśmy się na dzisiejsze wydarzenie.
Serdeczne podziękowania składamy również Dyrektorom Szkół Podstawowych Małgorzacie Malczewskiej, Marzenie Cichy i Leszkowi Borkowskiemu oraz Kadrze Pedagogicznej za pomoc w organizacji dzisiejszego wyjazdu do Jednostki w Bielicach. Współpraca z Wami to czysta przyjemność.