WYCIECZKA ŚLADAMI II WOJNY ŚWIATOWEJ

W piątek 1 września przypadała 84. rocznica wybuchu II wojny światowej.
Dziękujemy Pani Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Katarzyna Pietrzyk, że mogliśmy pojechać na bezpłatną wycieczkę śladami II wojny światowej.
O godz. 8:30 autokar czekał na wszystkich uczestników pod Gminnym Ośrodkiem Kultury w Młodzieszynie. Została sprawdzona lista obecności i mogliśmy wyruszyć w podróż.
Na początku zapaliliśmy znicza na Cmentarzu Wojennym w Trojanowie, aby uczcić pamięć ofiar, poległych podczas wojny.
Następnie udaliśmy się do tutejszego Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą, zobaczyć broń, zdjęcia, dokumenty i umundurowanie żołnierzy Wojska Polskiego, walczących podczas bitwy nad Bzurą. Obejrzeliśmy sprzęt bojowy, który znajduje się na dziedzińcu muzeum. Przez cały pobyt w muzeum towarzyszył Nam Pan Radosław Jarosiński.
Kolejnym punktem wycieczki były Sochaczewskie fortyfikacje. Dzięki Członkom Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza oraz Projekt Sochaczewskie Fortyfikacje na czele z Arturem Gałeckim, zobaczyliśmy żelbetonowe schrony, które zachowały się na terenie Sochaczewa.
Na koniec naszego spotkania w bunkrach, odbyło się ognisko z kiełbaskami. Każdy z Nas mógł odpocząć i nabrać siły na ostatni punkt wycieczki, czyli wystawa sprzętu wojskowego na terenie obiektu MOSiR w Sochaczew.  Dziękujemy 37 Dywizjonowi Rakietowemu Obrony Powietrznej za zaproszenie na wystawę i darmowe atrakcje dla dzieci.
Wróciliśmy zmęczenie ale także szczęśliwi, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas. Dziękujemy Panu kierowcy za bezpieczną podróż.
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *