2 maja w bibliotece

Drugiego maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wraz z pomocą Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Katarzyna Pietrzyk, także postanowiliśmy uczcić to święto w Naszej bibliotece.
Dzisiaj odbyły się bezpłatne biało-czerwone warsztaty dla dzieciaków z Naszej gminy. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie podstawowe informacje o symbolach narodowych. Flaga, godło i hymn  zostały świetnie zapamiętane przez Naszych małych gości.
Wspólnie odsłuchaliśmy hymn Polski zachowując odpowiednią postawę oraz wykonaliśmy własne, papierowe flagi. Olbrzymią frajdą było szukanie książek z białymi oraz czerwonymi okładkami, z których ułożyliśmy wielką flagę Polski. Uznaliśmy, że również chcemy stać się biało-czerwonymi, na naszych buźkach pojawiły się barwy Naszej flagi. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
Mamy nadzieje, że zajęcia zostaną na długo w Naszej pamięci. Ten dzień był wspaniałą okazją do wyrażenia szacunku za Naszą Ojczyznę.
Koniecznie obejrzyjcie fotorelację z dzisiejszych, patriotycznych warsztatów.
#2maja #ŚwiętoFlagi #Polska #flaga #białoczerwoni #Młodzieszyn #Kamion #biblioteka #majówka #dzieci #GminaMłodzieszyn #książka #warsztaty