Rozpoczynamy projekt Mała książka – wielki człowiek w Filii Bibliotecznej w Kamionie.

Kochane Dzieciaki i Drodzy Rodzice,
rozpoczynamy projekt Mała książka – wielki człowiek w Filii Bibliotecznej w Kamionie.

• Z myślą o najmłodszych czytelnikach przygotowana została bezpłatna Wyprawka
  • Czytelnicza.W wyprawce będą również materiały dla rodziców.
  • Każdy czytelnik otrzyma specjalną kartę.
  • Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
  • Nowością w tegorocznej kampanii będą również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej.
  • Projekt skierowany jest dla dzieci do 6 roku życia.

Dlaczego warto odwiedzać bibliotekę z dzieckiem?

• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę– i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
  • Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie

Już od dziś zapraszamy do Filii Bibliotecznej w Kamionie.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.