Prelekcja „Zdrowe zasady żywienia w wieku senioralnym i nie tylko”.

Dzisiaj w ramach „Letniej Senioriady w Młodzieszynie” odbyła się w naszej bibliotece prelekcja „Zdrowe zasady żywienia w wieku senioralnym i nie tylko”. Wygłosiła ją pani Beata Mońka – dietetyk. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się o zasadach żywienia oraz o tym jak ważny jest ruch. W przystępny sposób nasz gość wyjaśnił nam, jak dobierać produkty żywnościowe, na co zwracać uwagę, gdy robimy zakupy. Okazuje się, że bardzo ważnym elementem dla naszego życia i zdrowia jest czytanie etykiet produktów. To na nich ukryta jest zawartość cukrów i tłuszczy. To z nich możemy się dowiedzieć, co wchodzi w skład danego produktu.
Bardzo dziękujemy pani Beacie za wizytę w bibliotece oraz za tak cenne informacje i rady, jakich nam udzieliła.