Puzzlowe zmagania w bibliotece

Na początek nowego tygodnia w naszych bibliotekach odbywają się „Puzzlowe zmagania”. Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie.

Układanie puzzli jest dobre dla naszego mózgu!
Historia tych łamigłówek sięga aż XVII w., a największe produkowane puzzle mają ponad 30 tys. elementów!

Badania potwierdzają, że podczas układania puzzli ma miejsce nieustanna aktywność obu półkul naszego mózgu. Wszystkie szare komórki intensywnie pracują, co znacznie zwiększa ich pojemność i wydajność. Puzzle wymagają zarówno działań logicznych, jak i kreatywności i wyobraźni.

Dodatkowo ćwiczą nasze zdolności manualne. Przy ich układaniu odpoczywamy, wyciszamy się i wyłączamy się na bodźce dookoła. Właśnie tak było dzisiaj w naszych bibliotekach. Na koniec tylko dodamy, że wszystkie puzzlowe zmagania zostały pokonane.
#wakacje #biblioteka #Młodzieszyn #Kamion
#lato #summer #poland #wakacje #polska #holiday #sun #happy #summertime #słońce #sky #gminaMłodzieszyn #powiatsochaczewskie #mazowieckie #mazowsze #wakacjenamazowszu #dzieci #dladzieci