Biuro programu „Niepodległa” zaprasza….

Szanowni Państwo,

Biuro Programu „Niepodległa” bezpłatnie udostępniło na kanale YouTube fabularny film VR w technologii 360° 3D pt. „Wiktoria 1920”, a 25 marca br. o godz. 18.00 zapraszamy na premierę finału konkursu „1920”. Do oglądania i korzystania z materiałów zapraszamy m.in. samorządowe instytucje kultury i szkoły.

 

18 marca br. udostępniliśmy internautom film przygotowany w technologii cinematic VR 360° 3D pt. „Wiktoria 1920”, który umożliwia widzom wcielenie się w bohatera szpiegowskiej historii osadzonej w realiach wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku.

Film dostępny był dotychczas wyłącznie na specjalnych pokazach Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Od teraz film można oglądać w serwisie YouTube korzystając z gogli VR (także podstawowych gogli cardboard) lub nawet na zwykłym smartfonie, komputerze lub niektórych telewizorach. Dzięki technologii Cinematic VR widzowie filmu zostają przeniesieni w sam środek akcji – to właśnie widz staje się głównym bohaterem filmu, który uczestniczy we wszystkich wydarzeniach.

„Wiktorię 1920” można również obejrzeć w tradycyjnej wersji 2D na ekranie smartfona lub komputera, gdzie za pomocą kursora to widz decyduje o tym, w którą stronę patrzeć. Wersja 3D na komputerach również jest dostępna, jeśli tylko ktoś ma proste okulary anaglifowe. 

Film można bezpłatnie obejrzeć na kanale YouTube „Niepodległa”.

Więcej informacji można znaleźć na https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/vr-wiktoria-1920-premiera-online/.

103 WEB-fot TomaszTołłoczko-BP-NIepodlegla August-14-2020-1536x1025
25 marca br. o godz. 18.00 na kanale YouTube „Niepodległa” będzie miała miejsce premiera finału konkursu „1920”, który zorganizowaliśmy w ubiegłym roku. Będzie to niepowtarzalna okazja spotkania z laureatami konkursu, którzy opowiedzą o źródłach, z których korzystali, problemach, na które natrafili podczas pisania prac oraz o emocjach związanych z odkrywaniem rodzinnych historii sprzed stu lat. To znakomita pomoc dla osób chcących spróbować swoich sił w konkursach literackich.  

Efektem konkursu jest antologia tworząca literacką panoramę roku 1920, która ukazała się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska. W antologii pt. „1920. Nadzieja nie umiera nigdy” znalazły się zarówno teksty nagrodzone w konkursie, jak i teksty znanych polskich autorów: Anny Bińkowskiej, Krzysztofa Bochusa, Jacka Galińskiego i Sylwi Zientek (członków jury konkursu) oraz Edyty Świętek, Marcina Ciszewskiego i Joanny Jax. Zysk ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Więcej informacji o antologii można znaleźć na https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/antologia-pokonkursowa-1920-nadzieja-nie-umiera-nigdy/.

Serdecznie zapraszamy.

Biuro Programu „Niepodległa”

1920-Nadzieja OKLADKA 1 STR
Kliknij tutaj, aby obejrzeć wiadomość w przeglądarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *