Dzień Pluszowego Misia

 

Wszystkie misie małe i duże, bure i kolorowe obchodzą swoje święto 25 listopada, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.
W Polsce narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol, Kubuś Puchatek,  Wszystkie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że książeczki o misiach są chętnie czytane a filmy chętnie oglądane, przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki ( przytulanki ).

Z tej okazji zapraszamy wszystkie maluszki z gminy Młodzieszyn do obejrzenia w dniu dzisiejszym filmiku o Misiu -link: https://youtu.be/pD-L_C0_ay8.

Zapraszamy!!!  Do biblioteki, aby wypożyczyć książeczki o naszym dzisiejszym bohaterze Misiu.  Udostępnianie według ściśle określonych zasad w czasie trwania pandemii.

           

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *