Zaproszenie na bezpłatne wirtualne spacery

   Szanowni Państwo,

Kontaktuję się z Państwem w imieniu Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”. Nasze Stowarzyszenie prowadzi „Wirtualne spacery po Warszawie!”. Projekt ten to spacery online w 4 tematach skierowane do osób niepełnosprawnych z Mazowsza – dorosłych i dzieci.

Zapraszamy na bezpłatne wirtualne spacery po Warszawie osoby niepełnosprawne z Mazowsza – dzieci i dorosłych!

Spacery online są ilustrowane (archiwalne zdjęcia, stare mapy, w przypadku dzieci – komiksy naszego autorstwa) i interaktywne (uczestnicy
– osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, będą mogli rozmawiać z przewodnikiem i zadawać pytania uzyskując od razu odpowiedzi).

Odwiedzane podczas 1-godzinnych spacerów online miejsca będą dobrane pod względem dostępności i atrakcyjności wirtualnej. Wirtualne wycieczki umożliwią zwiedzanie Warszawy i poznanie jej historii oraz teraźniejszości.

Wykorzystujemy popularny program Microsoft Teams umożliwiający „wirtualne spacerowanie” w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach publicznych. Każdy uczestnik (indywidualnie lub jako grupa) łączy się z przewodnikiem ze swojego komputera, smartfona lub tabletu poprzez wysłany przez nas wcześniej link niemal „jednym kliknięciem” (nie trzeba nic instalować i można pozostać niewidzialnym i niesłyszalnym).
Komunikacja może odbywać się od strony uczestnika wyłącznie za pomocą czatu (zakładamy różne dysfunkcje i predyspozycje uczestników).
Spotkanie umożliwia łączność audio i wideo z przewodnikiem (czyli słuchanie opowieści i oglądanie wszystkiego, co na wirtualnym spacerze da się obejrzeć, a także rozmowę z innymi uczestnikami – niemal tak, jak na spacerze rzeczywistym).

Tematy spacerów online: 1. „Trakt Królewski”, 2. „Stare Miasto”, 3.
„Nowe Miasto”, 4. „Łazienki Królewskie”.

Projekt trwa do 15 grudnia 2020 r., terminy spacerów ustalamy wspólnie, we wszystkie dni tygodnia o różnych godzinach. Uczestnicy mogą się łączyć ze swoich domów indywidualnie lub w placówkach, w których przebywają.

Zapraszamy do rezerwacji: info@zlotakaczka.waw.pl, tel. 692002170.

Spacery są bezpłatne.

Zadanie „Wirtualne spacery po Warszawie!” sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego.

Zachęcamy do udziału!

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”
www.zlotakaczka.waw.pl

Bardzo dziękuję za pomoc!
Z poważaniem,
Monika Demczyńska
Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”
www.zlotakaczka.waw.pl
tel. 692 002 170

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *