Dzień Głośnego Czytania.

29 września  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest  promowanie wartości , jakie do naszego życia wnoszą książki.  Święto to ma już długoletnią tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książek w 2001 roku. W tym dniu wiele bibliotek organizuje wspólne, głośne czytanie, tak też zrobiliśmy i my.  Dyr. Anna Walczak odwiedziła dwie grupy przedszkolaków przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie. Czytanie  rozpoczęło się o godz. 10.00. Maluszki z wielkim zainteresowaniem oraz ciekawością słuchały bajecznych opowieści. Głośne czytanie to cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Czytanie rozbudza w dziecku wyobraźnię , stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. To genialna okazja do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód książkowego bohatera. Naszym dzisiejszym bohaterem był „ Szewczyk  Dratewka „ – Joanny  Porazińskiej,  patronki   głośnego czytania. Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej zrezygnować.  Na koniec każde dziecko zostało obdarowane książeczką – bajeczką.

Zapraszamy więc do naszych bibliotek i wspólnego głośnego czytania.

CZYTAJMY DZIECIOM JAK NAJCZĘŚCIEJ !!!