Informacja

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – informujemy, że po otrzymaniu pozytywnej opinii Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie, od 11 maja 2020 roku wznowiona zostaje działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie i Filii Biblioteki  w Kamionie. Od dnia otwarcia bibliotek pracujemy wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek. Bez spotkań, imprez, warsztatów, korzystania na miejscu z czytelni itp. Z uwagi na warunki lokalowe oraz mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników  i pracowników biblioteki,  funkcjonowanie naszych dwóch placówek będzie odbywać się z zachowaniem następujących zasad:

  1. Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie będzie czynna dla Czytelników:

     poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek : 9:00 – 15:00

     środa 9:00 – 18:00

     sobota – nieczynna

  1. Filia Biblioteki w Kamionie będzie czynna dla Czytelników;

     poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek : 9:00 – 15:00

     środa 12:00 – 16:00

     sobota – nieczynna

     Przerwa na dezynfekcję każdego dnia –  11:30 – 12:00

  1. W bibliotece, w wydzielonym miejscu , może przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz lokalu w odległości przynajmniej 2 m od siebie. Po wejściu do biblioteki obowiązkowa dezynfekcja rąk przez czytelnika.
  1. Możliwe jest wypożyczanie i zwrot pozycji książkowych przez okienko  w osłonie z pleksi. Zwracane książki czytelnik przekazuje bibliotekarzowi, który zdejmuje je z konta.
  2. Zwracane książki są poddane 4- 5 –dniowej kwarantannie.
  3. Książki mogą być udostępniane jedynie przez pracownika biblioteki BEZ WOLNEGO DOSTĘPU DO PÓŁEK, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

   

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *