Ferie 2020.

FERIE 2020 JUŻ ZA NAMI.

W dniach od 10 do 21 lutego b. r. odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach akcji  „ Zima, książka i ja „. Chętnych dzieci do udziału w warsztatach nie brakowało i cieszyły się dużym powodzeniem. Zajęcia miały głównie charakter literacko – plastyczny. Propozycji było niemało. Każde dziecko mogło skorzystać z form, które go najbardziej interesowały.  Do każdych zajęć  przygotowywana była tablica interaktywna, na której prezentowano temat dnia i przykładowe wzory prac. Spotkania w bibliotece rozpoczynały się  czytaniem książeczek: – opowiadań , bajek , wierszy oraz wiadomości na dany temat. Prezentowana podczas zajęć literatura dla dzieci inspirowała do podejmowania różnorodnych wyzwań, dzięki którym uczestnicy mieli możliwość prezentowania swoich manualnych umiejętności. Młodzi uczestnicy warsztatów okazali się bardzo kreatywni, tworząc przepiękne i ciekawe prace. W ramach codziennych dwugodzinnych spotkań nasi ulubieńcy zajęć mieli zapewnioną nie tylko dobrą zabawę, ale też opiekę i słodki poczęstunek. Ponadto codziennie w godzinach pracy Biblioteki dzieci i młodzież korzystała  ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Były puzzle, gry planszowe, rebusy, krzyżówki i wiele ciekawych zabaw. Na czas ferii zimowych biblioteka stała się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla młodych czytelników.

Filia Biblioteczna w Kamionie oferowała wiele ciekawych zajęć.  Były to zajęcia o różnej tematyce. W programie znalazły się: spotkania czytelnicze z książką, warsztaty plastyczne, quizy, konkursy, łamigłówki i zabawy. Tradycyjnie pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z programem zajęć i wspólnie stworzyli kontrakt o dobrym zachowaniu.. Oczywiście nie mogło zabraknąć pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Uczestnicy zajęć  miło i radośnie spędzali czas w bibliotece. Zajęcia biblioteczne na pewno długo pozostaną w ich pamięci.

Od lat zajęcia w Bibliotece podczas ferii zimowych cieszą się dużym powodzeniem. Każdy dzień przynosi coś innego, nowego, ciekawego. Zawsze też można wypożyczyć książkę, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, by przy lekturze odpocząć w domowym zaciszu.

 Dziękujemy wszystkim biorącym udział w zajęciach, że zechcieli ten wolny czas spędzić nie tylko przed komputerem czy telewizorem, lecz w Bibliotece w towarzystwie rówieśników i książek.  Dziękujemy za wspólną zabawę. Dzieci zapraszamy ponownie za rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *