Pierwszy tydzień ferii w GBP

Zbliżamy się do końca pierwszego tygodnia zajęć w czasie ferii zimowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Młodzieszynie oraz jej Filii w Kamionie.  Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się w ramach akcji  „ Zima, książka i ja”. Chętnych do udziału w warsztatach nie brakuje.   Poniedziałek  ( 10.02.) – dzieci rozwiązywały krzyżówki, baśniowe zgadywanki, rebusy. Lepiły z plasteliny ulubione postacie z bajek.  

Wtorek ( 11.02.) odbyły się warsztaty poświęcone tworzeniu w szkle niesamowitych ogrodów kwiatowych. Wykorzystywaliśmy żywe kwiatki, kolorowe kamyczki , mech oraz kolorowy piasek. Ogrody w szkle powędrowały z dziećmi do domu.

Środa (12.02.) – zajęcia literacko – plastyczne. Rozmowy na temat powstania książki ( autor, ilustrator, wydawca ). Rodzaje książek. Jak trzeba dbać o książkę. Każdą należy szanować i obchodzić się z nią jak z przyjacielem. Tworzyliśmy różnego rodzaju zakładki do książek, według wzoru lub własnego pomysłu. .

 Czwartek (13.02.) – „Balonowy zawrót głowy” . Cuda, cudeńka z balonów.

Czekają nas jeszcze  w tym tygodniu – piątek (14.02 ) „Walentynki”.  Jak wiemy jest to święto zakochanych.  Będą  to warsztaty plastyczne dowolną techniką ( np. karty walentynkowe, serduszka ). Na każdych zajęciach nie można było zapomnieć o czytaniu ulubionych bajek i baśni. Na koniec zajęć słodki poczęstunek.

Filia W Kamionie wraz z  grupkę chętnych dzieci wspólnie spędza przyjemnie i wesoło czas. W pierwszym tygodniu ferii  na zajęciach „ Bajkowo, śmiesznie, wesoło „ – znalazły się : spotkania czytelnicze z książką, warsztaty plastyczne, quizy, konkursy, łamigłówki i zabawy.

Każdy dzień przynosi jakieś nowe wyzwania i niespodzianki. Jest przede wszystkim wspaniała zabawa. Zawsze też można wypożyczyć ciekawą książkę, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, by przy lekturze odpocząć w domowym zaciszu.

Zapraszamy na drugi tydzień ferii !!!

                          

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *