Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.

07 listopada br. w Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie zorganizowała spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad dwustu książek dla dzieci. Odbyły się dwa spotkania dla dzieci klas I – III w Szkole Podstawowej w Janowie oraz Szkole Podstawowej w Młodzieszynie. Podczas spotkania dzieci słuchały o historii pisania wierszy przez autora, a także o tym jak powstaje książka. Czytane fragmenty bajek wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników. Odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy, odgadywanie zagadek – nagradzane były naklejkami i zakładkami. Dodatkową niespodzianką były na bieżąco układane prze Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały uśmiech nie tylko wśród dzieci ale i wszystkich uczestników spotkania.  Pan Wiesław wykazał się darem łatwego nawiązywania kontaktu z dziećmi, potrafił świetnie skupić ich uwagę oraz „wciągnąć” do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu z ogromnym poczuciem humoru. Aktywność dzieci osiągnęła najwyższy poziom w momencie konkursu na dokończenie rymowanki na zadany przez autora temat. Podczas spotkania najaktywniejsze dzieci z największą ilością zdobytych punktów otrzymały książki z autografem autora. Spotkania minęły bardzo szybko – w miłej i pełnej humoru atmosferze.

Po każdym spotkaniu można było nabyć książki ze specjalną dedykacją i autografem pisarza.

Pięknie ilustrowane książki Wiesława Drabika można wypożyczyć w naszych placówkach bibliotecznych.