Warsztaty literackie w Płocku.

Młodzieszyńscy gimnazjaliści na warsztatach literackich w Płocku.

Sztuka pisania wymaga nie tylko wizji i pomysłu, lecz także umiejętności przelania swych słów na papier. Możliwość  nauki tego kunsztu mieli uczniowie Gimnazjum w Młodzieszynie, którzy pod opieką pani Anny Walczak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, 1 marca 2017 roku wzięli udział w warsztatach pisarskich organizowanych przez Kaiążnicę Płocką. Instytucja ta ogłosiła konkurs  ,,O szablę Komendanta”. Chodzi o utwór literacki, którego bohaterem jest Wisła w czasie przełomowych wydarzeń historycznych. Warsztaty prowadził pisarz Dariusz Domagalski, autor wielu powieści historycznych. Zajęcia miały na celu przygotowanie uczestników do napisania pracy konkursowej oraz zapoznanie ich z tajnikami twórczości literackiej. W czasie kilkugodzinnej lekcji zgromadzeni otrzymali szansę zdobycia cennych informacji jak: skąd czerpać inspiracje, jak rozplanować fabułę, jak kreować bohaterów, jakich środków stylistycznych używać i czego należy unikać.  Uczniowie Gimnazjum w Młodzieszynie: Aleksandra Szymczak, Karolina Sznajder, Andżelika Pakulska i Bartłomiej Sobieraj przygotowują prace literackie. Dzięki inicjatywie młodzieszyńskiej Gminnej Biblioteki Publicznej odebrali praktyczną i interesującą lekcję pisarstwa.

Szymczak A. ucz. Kl. II Gimnazjum Młodzieszyn