Lato z Biblioteką.

biblio_wakacje_2012

2  0  1  6

Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie serdecznie zaprasza dzieci na wakacyjne zajęcia biblioteczne.  W programie gry i zabawy inspirowane książką, ciekawe zajęcia plastyczne.

Zajęcia odbywać się będą we wtorki, środy i czwartki  w godz.  10.00   –   12.00

Zapraszamy dzieci w wieku  6 – 11 lat.

Szczegółowy program zajęć:

Lipiec  – sierpień 2016

WTORKI Z LITERATURĄ

12 lipca    –  Głośne czytanie wybranych fragmentów literatury dziecięcej i wybór

„ Mistrza Głośnego Czytania”

19 lipca   –   Dzień w królestwie bajek.

„  Kto zgadnie jaka to bajka”  – czytanie krótkich fragmentów.

26 lipca    –     Przygody Zuzi  – wykonanie ilustracji do przeczytanego fragmentu  książki.

2 sierpnia  –   „ Całą Polska czyta dzieciom „  – głośne czytanie.

9 sierpnia     –   „ Opowiadamy o przygodach”   ( mogą być zmyślone) – konkurs krasomówczy.

16 sierpnia    –  „ Tu mieszkam”  –  wycieczka rowerowa  – „ Odjazdowy bibliotekarz”.

23 sierpnia     –  „ Dzień z Drabikiem „  – zabawy na podstawie utworów pisarza.

ŚRODY Z KOLORAMI

13 lipca         –  „ Moje ukochane zwierzątko”  – zajęcia literacko plastyczne.

20 lipca         –   „ Sprawne ręce „   – lepienie figurek z plasteliny, plastelinowe wyklejanki.

27 lipca          –   Wspólne czytanie i słuchanie bajek –  rysowanie bohatera ulubionej postaci z bajki.

3 sierpnia      –    Zwierzaki – cudaki –  zajęcia plastyczne z wykorzystaniem starych płyt CD (recykling

twórczy).   Czytanie wierszy Jana Brzechwy z cyklu ZOO.

10 sierpnia    –   „ Malowanie na szkle „  -zajęcia plastyczne.

17 sierpnia    –   „ Moje wakacje „ – konkurs plastyczny ( malowanie farbami).

24 sierpnia     –   „ Mój portret  „  – zajęcia plastyczne.

CZWARTKI Z NIESPODZIANKĄ

14 lipca    –   „ Zgadnij jakie to zwierzę „  – kalambury

21 lipca    –   „ Rusz głową „  -zagadki,  rebusy,  krzyżówki.

28 lipca    –    „ Moje wakacje „  – konkurs plastyczny – technika dowolna.

4 sierpnia  –     Burki, Puszki i Azorki – domowy ulubieniec – portret wydzieranka.

Poznawanie książek o psach.

11 sierpnia   –  „ Zakładki do książek dla najmłodszych” –  zajęcia z wykorzystaniem kolorowego

papieru ( np. owoce, misie, serduszka ).

18 sierpnia  – „ Tu mieszkam”  –  wycieczka rowerowa  – „ Odjazdowy bibliotekarz”.

25 sierpnia   –    Zakończenie wakacji.

Codziennie w godzinach pracy biblioteki dzieci mogą też spędzić wolny czas wśród książek, gier planszowych, puzzli i klocków. Można także korzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !!!