Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Podobnie jak i w poprzednich latach Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie 5 października odwiedziła  dzieci z grup przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Płk Ludwika Głowackiego w Janowie. Czytanie rozpoczęło się o godz.  9.30. Maluszki z wielkim zainteresowaniem oraz ciekawością słuchały bajecznych opowieści. Głośne czytanie to cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Czytanie rozbudza w dziecku wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. To okazja do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód książkowych bohaterów. Na koniec spotkania każde dziecko zostało obdarowane książeczką – bajeczką.

Książka to nie tylko kartki i słowa, ale z książką może być całkiem niezła zabawa.

Zapraszamy do naszych bibliotek i wspólnego głośnego czytania.

CZYTAJMY  DZIECIOM  JAK  NAJCZĘŚCIEJ !!!