Teatrzyk KRAK- ART ” Jacek i placek” w GBP Młodzieszyn

13 maja aktorzy teatru KRAK – ART. z Krakowa gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Młodzieszynie z bajką dla dzieci  „Jacek i Placek”. Bajka opowiada o dwóch bliźniakach, którzy wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do nauki i pracy. Już od dzieciństwa wszystkim dokuczali i odnajdywali w tym niemałą przyjemność. Całe dnie spędzali na leniuchowaniu, poszukiwaniu jedzenia, a także psotach i wygłupach. Byli też złośliwi wobec innych. Żyli jak pasożyty, które objadały rodziców ze wszystkiego co przyniosą do domu. W ogóle nie chcieli im pomagać, co napełniało serca rodziców coraz większym lękiem i obawą. Kiedy matka prosi chłopców o pomoc przy uprawie ziemi, oni wyśmiewają ją, po czym postanawiają wyruszyć w poszukiwanie kraju, gdzie nie trzeba pracować i wszystkim żyje się dobrze. Podczas wędrówki chłopcy przeżywają niejedno bolesne doświadczenie, które ma być nauczką jaką świat wymierzy im za doznane krzywdy. Przeżyte przygody wiele ich nauczyły i dzięki nim poznali trud prawdziwego życia. Ich serca stały się na powrót ludzkie i kochające.

Bajkę obejrzeli i czynnie w niej uczestniczyli najmłodsi uczniowie. Teatrzyk zawitał do  kl .0 – III  Sz. Podstawowej w Janowie oraz do Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie.