MOCna Noc Bibliotek w Młodzieszynie!

Wow, co to była za noc 🌜! Tegoroczna Noc Bibliotek w Młodzieszynie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania🙈 – blisko 1️⃣0️⃣0️⃣ uczestników wzięło udział w tej wyjątkowej podróży do Krainy Czarów ✨! Hasło tegorocznej, X edycji Nocy Bibliotek, to MOC Bibliotek, 🤗 a my naprawdę poczuliśmy tę moc i energię 🤩!
Noc Bibliotek oficjalnie rozpoczęła się o godzinie ⏰16:00. Wójt Gminy Młodzieszyn Pani Monika Katarzyna Pietrzyk oraz Dyrektor Biblioteki Pani Ewa Trojanowska powitali wszystkich zgromadzonych 🤝🏼uczestników. Po otwarciu mogliśmy rozpocząć naszą magiczną 🫡podróż!
👉🏼Pierwszą atrakcją była „Herbatka 🫖u Szalonego Kapelusznika 🎩”. Czekały na nas pyszne herbaty 🧉o zaskakujących smakach, zaczarowane dodatki 🍊i różnorodne filiżanki pełne niespodzianek 🔖.
👉🏼Następnie przenieśliśmy się do parku 🌳, by wziąć udział w pełnej tajemnic 🤫grze terenowej „W poszukiwaniu Białego Królika”. Zagadki 😙i niespodzianki doprowadziły nas do Nory Królika 🐇 , gdzie udało nam się rozwiązać kod 🔐i wyciągnąć go z ukrycia.
👉🏼Kolejną atrakcją pełną śmiechu 😁i radości był Filiżankowy Wyścig ☕️. Uczestnicy rywalizowali w wyścigu 🏁pełnym skupienia i zręczności, starając się jak najszybciej 🤪dotrzeć do mety z filiżankami, tak aby żadna nie spadła 😎! Zawody były tak zabawne, że nawet Szalony Kapelusznik 🤡nie mógł powstrzymać się od udziału!
👉🏼Kiedy emocje po wyścigu 😃opadły, przyszedł czas na chwilę słodkości 🍦! Klub Seniora przygotował prawdziwą „Cukierkową Ucztę Alicji”, gdzie każdy mógł spróbować pysznych przysmaków 🎂i nabrać energii na kolejne atrakcje. W międzyczasie czasie chętni uczestnicy mogli poddać się magicznej 🪄przemianie. Wszystko możliwe było dzięki kreatywnym tatuażom 😗i makijażom!
👉🏼Kiedy wszyscy uczestnicy 👦🏻👧🏼przeszli przemianę, udaliśmy się do Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie, gdzie każdy odbyły się warsztaty 🖌️z wykonywania wyjątkowych toreb 🛍️z motywami Alicji. Nasi śmiałkowie chętnie wzięli udział w zajęciach, tworząc przepiękne 😃i przydatne torby, które z pewnością posłużą im w codziennym życiu 😊i będą przypominać o naszej zaczarowanej nocy🌜. Na tych, którzy woleli tworzyć coś do jedzenia 🎂, czekało kolejne wyzwanie – wykonywanie tortów 💫dla Królowej Kier. Wystarczyły tylko kartony, kolorowe papiery, bibuła 🎨oraz nieograniczona wyobraźnia. Dzieciaki stworzyły cudowne ✨torty, które oceniła sama Królowa Kier ♥️!
👉🏼Wieczorem przenieśliśmy się do zaczarowanego świata filmu 🎞️! Niespodzianka kinowa w klimacie Krainy Czarów 🪄zachwyciła wszystkich, a sala wypełniła się magią 🥹na dużym ekranie. Wszyscy z wielkim zaangażowanie obejrzeli 😊film, a po nim przyszła pora na pyszny 😃posiłek! Kolacja u Królowej Kier ♥️przygotowana przez KGW Harde Babki była prawdziwą ucztą 🥪🧇. Smaki podbiły podniebienia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bardzo dziękujemy 🙌🏼za przepyszne potrawy!
👉🏼Na zakończenie tego magicznego 😉wieczoru odbył się długo wyczekiwany💃🏻 „Bal u Królowej Kier”. Bal otworzyły Wójt Gminy Młodzieszyn Pani Monika Pietrzyk oraz Sekretarz Gminy Młodzieszyn Pani Anna Sobieraj. Uczestnicy, przebrani za postacie 🤓z Krainy Czarów, bawili się przy muzyce 🎼aż do późnych godzin. W trakcie balu 🪩odbył się mystery box challenge, który wzbudził mnóstwo emocji 🫨! Nasi uczestnicy odgadywali jakie obrzydliwe 🥴i straszne przedmioty znajdywały się w środku pudełka, polegając tylko na zmyśle dotyku 🫳🏼.
Podczas naszego magicznego 🌟Balu u Królowej Kier odbył się wyjątkowy pokaz mody! Uczestnicy, przebrani za postacie 🤭z Krainy Czarów, mieli okazję zaprezentować swoje fantastyczne stroje 👗. Na parkiecie królowały niezwykłe stroje, które przeniosły nas do świata Alicji i jej przygód 😍! W trakcie pokazu Królowa miała ważne zadanie – musiała wyłonić najlepiej przebranego 🙌🏼uczestnika. Po wielu zachwytach i długich naradach, wybór padł na jedną z dziewczynek 👧🏼, która swoim strojem i urokiem również wcieliła się w rolę 👑Królowej Kier!
Ogromne podziękowania 🙏🏼kierujemy do wszystkich, którzy wspomogli nas 😊w organizacji 🌜Nocy Bibliotek:
♦️Wójt Gminy Młodzieszyn Monice Pietrzyk oraz Sekretarz Gminy Młodzieszyn Pani Annie Sobieraj za wsparcie oraz obecność podczas tego wyjątkowego wydarzenia.
♣️Klubowi Seniora, który wykazał się ogromną kreatywnością w stworzeniu zaczarowanej, cukierkowej uczty dla wszystkich uczestników piątkowego wieczoru.
♥️Kołu Gospodyń Wiejskich „Harde Babki” za przygotowanie niezwykle pysznej kolacji.
♠️Pani Agnieszce – Królowej Kier, Pani Ani – Alicji oraz Panu Pawłowi, czyli Szalonemu Kapelusznikowi. Bardzo dziękujemy za ogromną pomoc podczas tego wieczoru.
Oczywiście chcielibyśmy podziękować 🥰także wszystkim, którzy wzięli udział w tym zaczarowanym 🙌🏼wydarzeniu. Dzięki Waszej obecności, nasza Noc Bibliotek✨🌜 była naprawdę MOCna 💥! Biblioteka zamieniła się w centrum kreatywności, zabawy 😋i magii. Dziękujemy za tak liczny udział 😎i niesamowitą atmosferę! Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach 😇!
Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji poniżej 🙂.