Zaproszenie.

W imieniu Instytutu Fryderyka Chopina zapraszamy:

Download images

W niedzielę 4 lipca zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli na dwa wydarzenia zaplanowane w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie czasowej „Słońce/linia/liść. Żelazowa Wola w fotografii Czesława Olszewskiego”.

Download images

Dzieci w wieku 8-12 lat mogą wziąć udział warsztatach fotograficznych „Oko na park”, które rozpoczną się o godz. 11:30. Przemierzając park w Żelazowej Woli, skupiając się zarówno na szerokiej perspektywie osi widokowych jak i na detalu botanicznym, czy małej architekturze, uczestnicy stworzą własne cykle zdjęć odkrywając różne techniki i style fotografii oraz rozwijając kreatywność w zabytkowym miejscu. Poznają budowę aparatu fotograficznego oraz podstawowe wiadomości z zakresu fotografii, a także tajemnicę idealnej kompozycji kadru. Odnajdą miejsca, w których Czesław Olszewski w latach 30. XX w. wykonał swoje zdjęcia i obejrzą stare aparaty fotograficzne, sprawdzając czym różnią się od tych używanych dziś. Zachęcamy do przyniesienia własnych aparatów fotograficznych lub telefonów z funkcją robienia zdjęć.

Koszt udziału w zajęciach to 10 zł + bilet wstępu do Parku.

Więcej informacji tutaj.

Download images

O godz. 13:00 dorosłych i młodzież zapraszamy na spacer po muzealnym parku z architekt krajobrazu, Kierownik Parku w Żelazowej Woli Anną Tarnawską. Powstały w latach 30. XX wieku modernistyczny park jest hołdem ku czci Chopina. Geometryczny porządek, rytmy, mała architektura i swobodna roślinność stanowią o wyjątkowym charakterze ogrodu, który zmieniał się przez dziesięciolecia. Czym różni się jego dzisiejsze oblicze po rewitalizacji w 2010 r. od obrazu parku z okresu powstawania? Spacerując z mapą zestawiającą park dawny i obecny, uczestnicy poznają jego cechy, a także obejrzą wystawę czasową prezentującą fotografie niegdysiejszego ogrodu.

Koszt udziału w spacerze to 10 zł + bilet wstępu do Parku.

Więcej informacji tutaj.

Serdecznie zapraszamy!