Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa !

Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie rozpoczęła realizację programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  pochodzących z budżetu państwa. Dofinansowanie na zakup książek w 2020 roku wynosi w naszej placówce  6.462 złote. Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury, w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji. Program ma zapewnić stały dopływ nowości wydawniczych, a  w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej i wzrost dostępności książek w zbiorach biblioteki. Aktualizacja zasobów to wzrost liczby czytelników oraz większa liczba wypożyczanych publikacji.

Zakupione książki są obecnie opracowywane w programie bibliotecznym Mateusz, po czym zostaną udostępnione czytelnikom. Przypominamy też, że nasi Czytelnicy nadal mogą zgłaszać swoje propozycje zakupu konkretnych książek, które chcieliby wypożyczyć w naszej bibliotece. Informacje można przesłać na adres e-mail biblioteki : biblioteka-mlodzieszyn@o2.pl.