Wystawa o Stanisławie Moniuszce

W tym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora epoki romantyzmu, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, ojca polskiej opery narodowej. Oddając „Hołd temu wybitnemu Artyście, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu” Senat Rzeczypospolitej Uchwałą z dn. 19.12.2018r. ustanowił 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.

Pragnąc włączyć się w obchody moniuszkowskie, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Młodzieszynie oraz Filii w Kamionie przygotowaliśmy wystawę, mającą na celu przybliżenie życia i twórczości kompozytora, który tak dobrze potrafił łączyć polski folklor z elementami opery europejskiej.

Serdecznie zapraszamy!