17 maja – wizyta przedszkolaków w bibliotece.

17 maja – z okazji „Tygodnia Bibliotek” Gminną Bibliotekę Publiczną w Młodzieszynie odwiedziła grupa przedszkolaków ze SZ.P. w Młodzieszynie wraz z opiekunami. Dzieci zapoznały się z nowym dla nich miejscem, jakim jest biblioteka. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić z książeczką a także jak  należy zachować się w bibliotece. Podczas pobytu  dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych bajek. Nasi mali goście wychodzili z biblioteki z uśmiechem na twarzy, z książeczką kolorowanką i  zaproszeniem do korzystania  z naszej biblioteki.