15 maja – seminarium bibliotekarzy powiatu sochaczewskiego.

15 maja z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek odbyło się uroczyste seminarium bibliotekarzy powiatu sochaczewskiego. W tym roku rolę gospodarza podjęła się Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie, która  zaprosiła uczestników  spotkania do lokalu swojej Filii bibliotecznej w Kamionie. Gości powitała dyrektor młodzieszyńskiej biblioteki Anna Walczak. Do zgromadzonych  słowa skierowały także Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie Barbara Bronicz, które  wyraziły uznanie dla bibliotekarzy za ich wkład w rozwój czytelnictwa, krzewienie kultury  i wiedzy oraz złożyły życzenia z okazji ich święta.  Spotkanie uświetniła prelekcja Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta UM w Sochaczewie  – Joanna Niewiadomska – Kocik. Wystąpienie pt. „Stanisław Moniuszko – ojciec polskiej opery narodowej” nawiązywało do przypadającej w 2019 roku dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i wpisało się w obchody  Roku Stanisława Moniuszki  na ziemi sochaczewskiej. Uczestnicy spotkania wysłuchali także opowieści historyka Marka Orzechowskiego na temat historii Kamiona. Chętni bibliotekarze, mimo niesprzyjającej pogody zwiedzili miejscowy cmentarz, Kościół Parafialny oraz słynny granitowy kamień nazywany „ Kamieniem św. Jacka.”